30. 8. 2021
2 min.
Michaela Králová

Nový intranet v CDC Data

Nový intranet v CDC Data

Na jaře roku 2021 jsme v CDC Data zavedli nový multiplatformní nástroj Intrexx od německé společnosti United Planet GmbH, který nabízí vytváření aplikací, firemních extranetů a intranetů. Pomocí něho byl vytvořen firemní intranet. Cílem tohoto projektu bylo vytvořit pro zaměstnance prostředí, ve kterém najdou vše potřebné na jednom místě.

Správa celého portálu a jeho jednotlivých aplikací probíhá v aplikaci Intrexx Portal Manager. Ta kromě správy aplikací nabízí také modul pro správu uživatelských účtů, modul pro upravování vzhledu portálu, modul pro správu procesů nebo integrační modul pro propojení aplikací a systémů třetích stran. Jednou z nejvýraznějších vlastností Intrexx Portal Manageru je možnost vytvářet aplikace bez nutnosti znalosti programování, je to tzv. low-code vývojová platforma, vývoj aplikací je zde založen na principu drag-and-drop. Nicméně složitější funkcionalitu je možné zajistit s využitím programovacích jazyků Groovy, JavaScript nebo Java.

Intrexx nabízí mj. již vytvořenou aplikaci Intrexx Share, která má sloužit jako sociální síť pro zaměstnance. V rámci této aplikace mohou být zakládány skupiny, události, inzeráty nebo fotoalba s podobnou funkcionalitou, jaká je známá z ostatních sociálních sítí.

Od spuštění našeho firemního intranetu již bylo vytvořeno několik aplikací. Jakožto partnerům software IFS Applications, systému pro řešení náročných průmyslových odvětví, patřilo mezi naše první cíle propojit nástroj Intrexx s IFS. Díky snadné integraci jiných datových zdrojů, kterou Intrexx nabízí, nebylo řešení nikterak složité. Nyní intranet obsahuje několik aplikací čerpající data z IFS. Jedná se např. o přehled zákazníků a dodavatelů, zobrazování údajů o zaměstnanci nebo o zobrazení podrobností jednotlivých projektů u zákazníků. Při požadavku na zobrazení dat z IFS jsou data načtena přes OData protokol přímo ze zdrojového systému, jsou tedy vždy aktuální.

Firemní intranet byl také využit pro zaznamenávání testů na přítomnost viru COVID19, kde každý zaměstnanec zaznamenával alespoň jednou týdně svůj test. V této aplikaci byla využita funkcionalita zasílání e-mailů reagujících na událost, v tomto případě upozornění na již zastaralý test.

V blízké budoucnosti je naším cílem propojit firemní intranet se systémem M-Files, přední platformou inteligentní správy informací. Ve fázi testování je také zprovoznění mobilní aplikace Intrexx, díky které bude přístup zaměstnanců na firemní intranet možný odkudkoli.

Autor článku: Nikola Jačková, vývojář CDC Data

Mohlo by vás zajímat

Předpověď pro průmysl v roce 2022 – výroba

Předpověď pro průmysl v roce 2022 – výroba

8. 3. 2022

Ohlédněme se nejdříve zpátky v čase Po turbulencích způsobených pandemií COVID-19 v roce 2020 – která otřásla zpracovatelským průmyslem a odhalila mnoho z jeho zranitelností – nebyl rok 2021…

Číst více
Tým CDC Data se představuje/10. díl – Marek Smékal

Tým CDC Data se představuje/10. díl – Marek Smékal

16. 5. 2022

Další rozhovor nám poskytl člen našeho projektového týmu, Marek Smékal. Jak dlouho u nás Marek pracuje, čemu se věnuje, co ho na jeho práci baví, nebo…

Číst více
Služba SAP SystemInspection a její přínosy

Služba SAP SystemInspection a její přínosy

9. 5. 2023

Služba SAP SystemInspection je unikátní produkt společnosti Fujitsu, který CDC Data, jako největší servisní partner, nabízí uživatelům systému SAP. Kombinuje investigativní monitoring infrastruktury (bez ohledu…

Číst více
Webinář: Digitalizace dokumentů s M-Files a Signi

Webinář: Digitalizace dokumentů s M-Files a Signi

23. 9. 2021

Máme pro vás záznam z webináře, který proběhl 21.9.2021 a jeho tématem bylo elektronické podepisování digitálních dokumentů, které je možné díky spolupráci M-Files a Signi. Program webináře: Elektronické…

Číst více