17. 10. 2022
2 min.
Michaela Králová

Minimalizace prostojů s IFS Cloud ve výrobním závodě

Minimalizace prostojů s IFS Cloud ve výrobním závodě

Výrobci jsou nuceni být stále efektivnější a zároveň se honit za klesajícími ziskovými maržemi.  To je patrné ze shrnutí „Výhled výroby“, které zdůrazňuje, že být efektivní znamená, že by se měla zvýšit automatizace na výrobní lince.  Větší automatizace znamená větší závislost na strojích, které jsou součástí výrobního procesu.  Mohou to být roboty svařující panely, dopravník v lahvárně nebo CNC stroj.

Každá součást výrobního procesu se stává důležitější a porucha jednoho z těchto strojů má okamžitý dopad na termíny dodávek a ziskové marže.

Proč tedy neautomatizovat i proces přivolání opraváře?

Propojením výrobních strojů se systémem EAM (Enterprise Asset Management) lze opraváři se správnou úrovní kompetencí oznámit, že na výrobní lince došlo k problému, jakmile k němu dojde, takže se minimalizuje doba odstávky zastaveného stroje.

Za tímto účelem musí systém EAM „vědět“, kde se opraváři nacházejí, a že jsou vyškoleni na správnou úroveň způsobilosti k opravě zastaveného stroje. Jednotná databáze a otevřená architektura systému IFS Cloud je jako stvořená k tomu, abyste věděli, kde se technici nacházejí a zda mají potřebné dovednosti k opravě. Propojuje monitorování stroje s údaji uloženými v záznamech techniků. Poté pomocí plánovacího enginu vyhledá nejbližší dostupné pracovníky, aby zkrátil dobu odstávky zastaveného stroje.

Systém IFS Cloud nyní posouvá tuto funkci na další úroveň.

Protože IFS Cloud poskytuje EAM s ERP a FEM v jedné databázi, je možné propojit oznámení o zastaveném stroji s plánem výroby a vyhledat náhradní stroje, které by mohly být k dispozici pro převzetí zátěže po dobu opravy zastaveného stroje.  Použití plánovacího stroje v části databáze ERP (Enterprise Resource Planning) s částí EAM.

Díky tomuto bezproblémovému propojení se všemi daty v databázi může tým plánování provozu vidět problém (zastavený stroj). Poté mohou jednat na základě návrhů alternativního směrování operací.  Tím se minimalizuje případné zpoždění termínu dodání zákazníkovi a operace „po proudu“ zastaveného stroje fungují co nejblíže výrobnímu plánu.

Chcete-li vidět tento postup v praxi, podívejte se na video o propojené továrně ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Dobrý kolektiv je nade všechny benefity

Dobrý kolektiv je nade všechny benefity

12. 6. 2023

V dnešní době je stabilita a loajalita zaměstnanců v podnikovém prostředí spíš vzácným jevem než běžnou praxí. Průměrná doba setrvání zaměstnance u jednoho zaměstnavatele bývá závislá na moha…

Číst více
Chytrá domácnost = 90% soběstačnost a až o 58 % nižší spotřeba energií

Chytrá domácnost = 90% soběstačnost a až o 58 % nižší spotřeba energií

7. 11. 2022

Energetická krize stále pokračuje, konec růstu cen plynu, ropy a elektřiny je v nedohlednu. Jaký bude finální dopad na naše životy, to lze nyní jen těžko odhadovat.…

Číst více
Předpovědi pro průmysl v oblasti výroby v roce 2023

Předpovědi pro průmysl v oblasti výroby v roce 2023

16. 1. 2023

Letošní rok výrazně ovlivní intenzivní globální konkurence, složité požadavky zákazníků a zpřísňující se předpisy. Výrobci už dobře znají turbulentní tržní podmínky, nicméně současná globální situace je…

Číst více
Low-code platformy jsou čím dál oblíbenější

Low-code platformy jsou čím dál oblíbenější

20. 3. 2023

Nízkokódové vývojové platformy, v angličtině uváděné jako „Low-code“ jsou oblíbené zejména proto, že umožňují lidem programování i bez podrobnějších znalostí a lze s nimi tvořit jednoduše a rychle vlastní aplikace.…

Číst více