17. 10. 2022
2 min.
Michaela Králová

Minimalizace prostojů s IFS Cloud ve výrobním závodě

Minimalizace prostojů s IFS Cloud ve výrobním závodě

Výrobci jsou nuceni být stále efektivnější a zároveň se honit za klesajícími ziskovými maržemi.  To je patrné ze shrnutí „Výhled výroby“, které zdůrazňuje, že být efektivní znamená, že by se měla zvýšit automatizace na výrobní lince.  Větší automatizace znamená větší závislost na strojích, které jsou součástí výrobního procesu.  Mohou to být roboty svařující panely, dopravník v lahvárně nebo CNC stroj.

Každá součást výrobního procesu se stává důležitější a porucha jednoho z těchto strojů má okamžitý dopad na termíny dodávek a ziskové marže.

Proč tedy neautomatizovat i proces přivolání opraváře?

Propojením výrobních strojů se systémem EAM (Enterprise Asset Management) lze opraváři se správnou úrovní kompetencí oznámit, že na výrobní lince došlo k problému, jakmile k němu dojde, takže se minimalizuje doba odstávky zastaveného stroje.

Za tímto účelem musí systém EAM „vědět“, kde se opraváři nacházejí, a že jsou vyškoleni na správnou úroveň způsobilosti k opravě zastaveného stroje. Jednotná databáze a otevřená architektura systému IFS Cloud je jako stvořená k tomu, abyste věděli, kde se technici nacházejí a zda mají potřebné dovednosti k opravě. Propojuje monitorování stroje s údaji uloženými v záznamech techniků. Poté pomocí plánovacího enginu vyhledá nejbližší dostupné pracovníky, aby zkrátil dobu odstávky zastaveného stroje.

Systém IFS Cloud nyní posouvá tuto funkci na další úroveň.

Protože IFS Cloud poskytuje EAM s ERP a FEM v jedné databázi, je možné propojit oznámení o zastaveném stroji s plánem výroby a vyhledat náhradní stroje, které by mohly být k dispozici pro převzetí zátěže po dobu opravy zastaveného stroje.  Použití plánovacího stroje v části databáze ERP (Enterprise Resource Planning) s částí EAM.

Díky tomuto bezproblémovému propojení se všemi daty v databázi může tým plánování provozu vidět problém (zastavený stroj). Poté mohou jednat na základě návrhů alternativního směrování operací.  Tím se minimalizuje případné zpoždění termínu dodání zákazníkovi a operace „po proudu“ zastaveného stroje fungují co nejblíže výrobnímu plánu.

Chcete-li vidět tento postup v praxi, podívejte se na video o propojené továrně ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Kdo nám věří/13. část TOS KUŘIM

Kdo nám věří/13. část TOS KUŘIM

3. 7. 2023

V dalším díle našeho seriálu referencí zavítáme do společnosti TOS KUŘIM, která již třetím rokem používá ERP systém IFS pro řízení svých firemních procesů, které…

Číst více
M-Files nyní umožňují elektronický podpis dokumentů

M-Files nyní umožňují elektronický podpis dokumentů

12. 7. 2021

Systém M-Files, přední platforma inteligentní správy informací, která zvyšuje výkon společnosti tím, že umožňuje lidem efektivnější vyhledávání a použití informací, nyní umožňuje elektronický podpis dokumentů díky…

Číst více
Tým CDC Data se představuje/1. díl – rozhovor s obchodním ředitelem CDC Data

Tým CDC Data se představuje/1. díl – rozhovor s obchodním ředitelem CDC Data

9. 8. 2021

Obchodním ředitelem a vedoucím našeho oddělení obchodu a marketingu je Jiří Prokeš. U CDC Data působí téměř od samotného založení společnosti v roce 1997, má tedy bohatou praxi a cenné…

Číst více
Používání DMS M-Files přineslo 294% návratnost již za tři roky Inovativní DMS, který se skutečně vyplatí

Používání DMS M-Files přineslo 294% návratnost již za tři roky

23. 10. 2023

V systému M-Files mohou pracovníci řešit celý proces od vytváření a správy dokumentů až po automatizaci pracovních postupů, externí spolupráci, podnikové vyhledávání, zabezpečení, dodržování předpisů a auditní stopu,…

Číst více

Manuál - nový servisní systém Od 1. května přecházíme na nový servisní systém - pokyny a manuál jak tento systém ovládat naleznete zde.

ZJISTIT VÍCE