30. 10. 2023
2 min.
Michaela Králová

Výhody tiskových služeb pro firmy

Výhody tiskových služeb pro firmy Levný tisk bez starostí

Ve světě moderního byznysu se firmy neustále snaží hledat způsoby, jak zlepšit svou efektivitu a snížit náklady. Světem sice vládne digitalizace, ale bez klasického tisku se zatím úplně obejít nedá, zvláště v některých oborech. Proto jednou z oblastí, kde se mnoho firem rozhoduje pro změnu, je právě tisk. Mnoho společností stále provozuje tisková zařízení klasickým způsobem, tedy standardní nákup do vlastnictví a následné provozování a péče vlastními silami, nebo na objednávku u externích dodavatelů. Nicméně stále více firem začíná uvažovat o přechodu na tiskové služby poskytované externími firmami. Proč je pro ně tato změna výhodná? Zde je několik důvodů:

Proč je výhodné přejít na externí tiskové služby?

1. Snížení nákladů

Jedním z hlavních důvodů, proč firmy přechází na externí tiskové služby, je snížení nákladů. Provozování tiskových zařízení vyžaduje investice do drahé tiskové technologie, provozních nákladů a platů zaměstnanců. Když se firma rozhodne pro outsourcing tiskových služeb, nemusí investovat do drahé technologie a může platit pouze za tiskové služby, které skutečně využije. To výrazně snižuje provozní náklady a pomáhá firmě udržet nízké náklady na tisk.

2. Zlepšení kvality tisku

Firmy specializující se na tiskové služby mají přístup k nejnovějším tiskovým technologiím a know-how. To znamená, že mohou poskytnout vysokou kvalitu tisku a své profesionální služby. Firmy tak mohou díky tomu získat tiskové materiály, které budou reprezentovat jejich značku a podnikání nejlepším možným způsobem.

3. Flexibilita a rychlost

Externí tiskové služby mohou rychle reagovat na potřeby firem. Když firma potřebuje tisknout materiály většího množství nebo mít zájem o krátkodobý projekt, společnost poskytující služby může nabídnout flexibilitu, kterou zákazník často nemá. To umožňuje firmám rychle reagovat na tržní změny a události.

4. Údržba bez starostí

Správa tiskových zařízení vlastními silami může být náročná na údržbu. Externí tisková firma si bere tuto zátěž na svá bedra, což umožňuje zaměstnancům firmy věnovat se důležitějším úkolům. Firmy nemusí řešit zásoby tiskového materiálu, servis tiskových strojů a další administrativní aspekty tiskového procesu.

5. Ochrana životního prostředí

Externí firmy, které poskytují tiskové služby, dbají na ekologii. Tyto firmy používají šetrnější tiskové technologie a provádí recyklaci tiskových materiálů. Přechod na tiskové služby může tedy pomoci firmám snížit jejich ekologický otisk.

Tiskové služby v podání CDC Data

Přechod ke kompletním tiskovým službám poskytovaným externími firmami může přinést společnostem celou řadu výhod a pro mnoho firem může být tato změna strategickým krokem směrem k efektivitě a konkurenceschopnosti na trhu.

My se v CDC Data věnujeme poskytování tiskových řešení spoustu let a kromě moderních a prověřených strojů máme i tým profesionálních servisních techniků. Naše tiskárny dokáží předem upozornit na docházející toner a také vyšlou samy zprávu na náš dispečink v případě poruchy, nebo nutnosti servisního zásahu. Vše je opraveno v nejkratší možné době a vy se nemusíte obávat, že nastane kritická situace, která by ohrozila vaše podnikání.

Více informací naleznete na naši stránce Tisková řešení.

Mohlo by vás zajímat

Nový intranet v CDC Data

Nový intranet v CDC Data

30. 8. 2021

Na jaře roku 2021 jsme v CDC Data zavedli nový multiplatformní nástroj Intrexx od německé společnosti United Planet GmbH, který nabízí vytváření aplikací, firemních extranetů a intranetů.…

Číst více
Bonatrans nasadil systém pro správu dokumentů M-Files

Bonatrans nasadil systém pro správu dokumentů M-Files

12. 5. 2021

Společnost Bonatrans Group, která je největším evropským výrobcem železničních dvojkolí, nasadila nový systém pro správu dokumentů. Nově využívá řešení M-Files, které pomáhá firmě zvládnout rostoucí…

Číst více
Tým CDC Data se představuje/8. díl – Romana Kotyk

Tým CDC Data se představuje/8. díl – Romana Kotyk

28. 3. 2022

Dnes vám představujeme naši kolegyni, konzultantku systému IFS, paní Romanu Kotyk. V rozhovoru se dozvíte, na co specializuje, co konkrétně její práce obnáší, co ji na…

Číst více
IFS Cloud 2021 R2

IFS Cloud 2021 R2

22. 11. 2021

Společnost IFS představila letos na podzim další vydání verze IFS Cloud. Zjistěte, jak tento inovovaný systém může prospět vašemu podnikání. IFS Cloud spojuje prvky zákazníků,…

Číst více