12. 6. 2023
2 min.
Jitka Marelová

Dobrý kolektiv je nade všechny benefity

Dobrý kolektiv je nade všechny benefity

V dnešní době je stabilita a loajalita zaměstnanců v podnikovém prostředí spíš vzácným jevem než běžnou praxí. Průměrná doba setrvání zaměstnance u jednoho zaměstnavatele bývá závislá na moha faktorech a pokud pomineme aspekt věku a další kritéria, pohybuje se okolo 4 let.

Čím nižší věk, tím větší fluktuace

Je téměř pravidlem, že mladí ve věku do 30 let mění zaměstnání častěji než zkušenější čtyřicátníci a na jednom místě nevydrží většinou déle než dva roky. Fluktuaci kromě věku významně ovlivňuje pracovní prostředí, možnost profesního růstu a kolektiv. Mnoho lidí si hledá jinou práci právě kvůli nemožnosti kariérního posunu, neuspokojení ze své práce, nedostatečné nabídky firemních benefitů, nebo jdou za vidinou lepšího kolektivu.

Kolektiv na prvním místě

Kolektiv hraje velmi důležitou roli, protože s kolegy na pracovišti trávíme většinou více času než s životním partnerem či s rodinou. Je evidentně důležitý i pro studenty, neboť v rámci našeho průzkumu provedeného na vysokoškolském veletrhu v Hradci Králové (v březnu letošního roku), označilo 65 % respondentů dobrý kolektiv jako nejdůležitější kritérium pro výběr zaměstnavatele, upřednostnili ho i před výší platu.

My se v CDC Data po stránce fluktuace pohybujeme nad republikovým průměrem a větší část zaměstnanců nám je věrná přes 15 let, někteří dokonce i přes 25. Máme mezi kolegy bývalé studenty, kteří u nás začínali na stáži, nebo jako brigádníci a posléze zůstali a stali se z nich plnohodnotní členové týmu.

Jak si udržet zaměstnance

Společnosti se snaží zaměstnance, se kterými jsou spokojeni, pochopitelně udržet, protože věnují úsilí a čas do jejich zaškolení. Shánění nových solidních kandidátů je komplikované a zdlouhavé, zároveň než se nový zaměstnanec zaškolí (kvalifikuje) na požadovanou úroveň, nepodává tak kvalitní výsledky jako jeho předchůdce. Firmy proto nabízí různé benefity či možnosti kariérního růstu, aby si kvalitní zaměstnance pokud možno udržely.

Život v CDC Data

U nás v CDC Data si zaměstnanců vážíme a kromě motivujícího finančního ohodnocení, možnosti kariérního posunu či nejrůznějších benefitů pořádáme eventy, kde se lidé dobře baví a odpoutají se tak od každodenní rutiny a zároveň utužují kolektiv. Jednou z takových akcí je např. Pingpongový turnaj ve Dvoře Králové n.L. nebo pravidelný celofiremní teambuilding, který se neobejde bez nějaké sportovní aktivity a následné večerní zábavy.

Zakládáme si na lidském přístupu, rodinném klimatu a dobrých vztazích. Nakoukněte do našeho firemního profilu a podívejte se, kdo jsme a jak to u nás funguje a pokud vás zaujme některá z nabízených pozic, můžete se stát členem našeho týmu, naší CDC Data rodiny.

Mohlo by vás zajímat

Kdo nám věří/9.část Heineken

Kdo nám věří/9.část Heineken

25. 7. 2022

Chcete se dozvědět více o našich službách souvisejících s budováním síťové infrastruktury? Přečtěte si studii pojednávající o projektu pro HEINEKEN. Síťová infrastruktura ICT Tato případová studie popisuje naše…

Číst více
Tým CDC Data se představuje/15. díl – Richard Jung

Tým CDC Data se představuje/15. díl – Richard Jung

23. 1. 2023

Mezi služebně mladší kolegy patří např. Richard Jung, konzultant systému IFS, který se specializuje na oblast výroby. Zeptali jsme se ho, co ho k nám přivedlo, co…

Číst více
VÝVOJ STANDARDIZOVANÝCH APLIKAČNÍCH SOFTWAROVÝCH KOMPONENT

VÝVOJ STANDARDIZOVANÝCH APLIKAČNÍCH SOFTWAROVÝCH KOMPONENT

31. 12. 2018

VÝVOJ STANDARDIZOVANÝCH APLIKAČNÍCH SOFTWAROVÝCH KOMPONENT PRO VIZUALIZACI ZMĚN STAVŮ PODNIKOVÝCH ZDROJŮ A KAPACIT je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je vyvinout sadu čtyř standardních softwarových komponent,…

Číst více
Tým CDC Data se představuje/7. díl – Radek Poredský

Tým CDC Data se představuje/7. díl – Radek Poredský

28. 2. 2022

Dalším členem našeho týmu, se kterým bychom vás rádi seznámili je Radek Poredský. Radek je spoluautorem našeho systému Helpdesk, hlavního komunikačního nástroje mezi námi a našimi…

Číst více