14. 6. 2021
2 min.
Michaela Králová

Panel evidence práce údržbáře a jeho propojení s IFS Applications

Panel evidence práce údržbáře a jeho propojení s IFS Applications

Cílem CDC Data není jen implementace ERP řešení, ale zároveň hledáme i možnosti vylepšení pro naše zákazníky. Jednou z takových „vychytávek“, které umíme propojit s IFS je panel EPU (evidence práce údržbáře).

Jedná se o doplňkový modul k IFS App. sloužící na operativní řízení a optimalizované evidování práce na pracovních objednávkách údržby.

Základem je jednotka EPU, umístěná přímo u výrobního zařízení (linky), na kterém jsou údržbářům dostupné informace a seznam úloh pro údržbu na dané lince. Údržbář dokáže jednoduchým způsobem zaevidovat výkon služby přímo na místě, čímž se výrazně zvyšuje kvalita evidovaných dat, jejich možnost analýzy a využití při tvorbě preventivních opatření. Údržbář se identifikuje při práci s panelem pomocí docházkové karty. Práce s EPU je optimalizovaná na základě „Best Practice“ tak, aby jeho obsluha byla intuitivní a zamezila možné chybě lidského faktoru při evidenci výkonu služby.

EPU komunikuje přímo s IFS App.  a využívá API logiku IFS, což umožňuje jeho nasazení bez potřeby jakéhokoliv integračního nástroje. Tím se výrazně snižují náklady na implementaci EPU do procesu řízení a sledování údržby v podniku. Konfigurace EPU se provádí vždy podle potřeb dané společnosti tak, aby se jeho použitím dosáhlo co nejvyšší přidané hodnoty pro řízení a sledování procesu údržby.

Výhody EPU

  • plná optimalizace – jednoduché a intuitivní ovládání
  • jednoúčelové zařízení – vždy dostupné pro jeden účel
  • bez potřeby přenášení a sledování stavu baterie – vždy připravené k práci
  • možnost úpravy konfigurace zařízení podle potřeby

Panel EPU se skládá z řídícího Raspberry Pi, kapacitního dotykového HMI displeje, čtečky RFID karet a trojice stavových LED diod. Napájení panelu je řešené systémem POE, připojení do sítě je možné buď mechanicky, nebo bezdrátově prostřednictvím wi-fi. Panel je připravený i na osazení výstupním relé, které může v definovaných případech spínat externí zvukové či světelné upozornění. Šasi panelu je namodelované v 3D CAD systému a vytištěné na FDM 3D tiskárně.

Zkušenost s implementací

Zavedení novinky u zákazníka  bylo překvapivě rychlé, trvalo pouhý týden a po odladění a zapracování připomínek od pracovníka údržby se panel EPU postupně rozšířil na všech 11 relevantních zařízení. Již po několika dnech provozu měl manažer údržby k dispozici velmi přesná data o reakčních časech a délce trvání údržby a samotní pracovníci údržby si chválili zejména skutečnost, že celou agendu údržby zpracovávají přímo na místě, rychle a jednoduše.

Mohlo by vás zajímat

Tým CDC Data se představuje/6.díl – Petr Keil

Tým CDC Data se představuje/6.díl – Petr Keil

10. 1. 2022

Dalším členem týmu CDC Data, kterého bychom rádi představili, je Mgr. Petr Keil. Petr je nedílnou součástí týmu dokumentových služeb, pracuje zejména jako konzultant a implementátor…

Číst více
Dokončené projekty střediska IFS Applications

Dokončené projekty střediska IFS Applications

10. 3. 2021

V letošním roce došlo k úspěšnému dokončení upgrade systému IFS Applications na verzi 10 z verze 7.5 ve společnostech VIADRUS a.s. a MS UTILITIES & SERVICES a.s. Společnost VIADRUS a.s. patří k předním českým výrobcům…

Číst více
Společnost IFS se umístila jako #1 v Gartner® Global EAM Market Share 2021 podle tržeb

Společnost IFS se umístila jako #1 v Gartner® Global EAM Market Share 2021 podle tržeb

8. 8. 2022

Společnost IFS se v tržním podílu EAM, ve srovnání se SAP, IBM, Infor a Oracle, umístila na prvním místě s 18% podílem a 29,1% meziročním růstem. IFS, globální…

Číst více
Digitalizace: Vstupenka vašeho podniku do budoucnosti Snazší digitalizace díky důmyslnému DMS

Digitalizace: Vstupenka vašeho podniku do budoucnosti

21. 11. 2023

V současném, rychle se vyvíjejícím světě je digitalizace nejen módním pojmem, ale zásadním krokem pro každý podnik směřující k úspěchu. Digitalizace znamená přeměnu tradičních procesů, metod a nástrojů…

Číst více

Manuál - nový servisní systém Od 1. května přecházíme na nový servisní systém - pokyny a manuál jak tento systém ovládat naleznete zde.

ZJISTIT VÍCE