14. 6. 2021
2 min.
Michaela Králová

Panel evidence práce údržbáře a jeho propojení s IFS Applications

Panel evidence práce údržbáře a jeho propojení s IFS Applications

Cílem CDC Data není jen implementace ERP řešení, ale zároveň hledáme i možnosti vylepšení pro naše zákazníky. Jednou z takových „vychytávek“, které umíme propojit s IFS je panel EPU (evidence práce údržbáře).

Jedná se o doplňkový modul k IFS App. sloužící na operativní řízení a optimalizované evidování práce na pracovních objednávkách údržby.

Základem je jednotka EPU, umístěná přímo u výrobního zařízení (linky), na kterém jsou údržbářům dostupné informace a seznam úloh pro údržbu na dané lince. Údržbář dokáže jednoduchým způsobem zaevidovat výkon služby přímo na místě, čímž se výrazně zvyšuje kvalita evidovaných dat, jejich možnost analýzy a využití při tvorbě preventivních opatření. Údržbář se identifikuje při práci s panelem pomocí docházkové karty. Práce s EPU je optimalizovaná na základě „Best Practice“ tak, aby jeho obsluha byla intuitivní a zamezila možné chybě lidského faktoru při evidenci výkonu služby.

EPU komunikuje přímo s IFS App.  a využívá API logiku IFS, což umožňuje jeho nasazení bez potřeby jakéhokoliv integračního nástroje. Tím se výrazně snižují náklady na implementaci EPU do procesu řízení a sledování údržby v podniku. Konfigurace EPU se provádí vždy podle potřeb dané společnosti tak, aby se jeho použitím dosáhlo co nejvyšší přidané hodnoty pro řízení a sledování procesu údržby.

Výhody EPU

  • plná optimalizace – jednoduché a intuitivní ovládání
  • jednoúčelové zařízení – vždy dostupné pro jeden účel
  • bez potřeby přenášení a sledování stavu baterie – vždy připravené k práci
  • možnost úpravy konfigurace zařízení podle potřeby

Panel EPU se skládá z řídícího Raspberry Pi, kapacitního dotykového HMI displeje, čtečky RFID karet a trojice stavových LED diod. Napájení panelu je řešené systémem POE, připojení do sítě je možné buď mechanicky, nebo bezdrátově prostřednictvím wi-fi. Panel je připravený i na osazení výstupním relé, které může v definovaných případech spínat externí zvukové či světelné upozornění. Šasi panelu je namodelované v 3D CAD systému a vytištěné na FDM 3D tiskárně.

Zkušenost s implementací

Zavedení novinky u zákazníka  bylo překvapivě rychlé, trvalo pouhý týden a po odladění a zapracování připomínek od pracovníka údržby se panel EPU postupně rozšířil na všech 11 relevantních zařízení. Již po několika dnech provozu měl manažer údržby k dispozici velmi přesná data o reakčních časech a délce trvání údržby a samotní pracovníci údržby si chválili zejména skutečnost, že celou agendu údržby zpracovávají přímo na místě, rychle a jednoduše.

Mohlo by vás zajímat

Nezbytné technologie pro úspěšnou automatizaci ve výrobě

Nezbytné technologie pro úspěšnou automatizaci ve výrobě

6. 6. 2022

Data nám ukazují, že nejlepšími výrobci ve své třídě jsou ti, kteří migrovali z manuálních procesů na elektronickou automatizaci kvality procesů. Ale aby to všechno fungovalo…

Číst více
Jak na správné zabezpečení domu?

Jak na správné zabezpečení domu?

19. 9. 2022

Proč byste si měli zabezpečit váš dům nebo byt? Zabezpečení vašeho domova je opravdu důležité. Bez řádného zabezpečení domova riskujete veškerý svůj majetek, ale také…

Číst více
Kdo nám věří/1.část TOSHULIN a.s.

Kdo nám věří/1.část TOSHULIN a.s.

15. 11. 2021

Zahajujeme seriál našich referencí o zákaznících, kteří nám důvěřují. Jako první představíme společnost TOSHULIN a.s., která je naším zákazníkem už téměř 20 let a díky ERP systému…

Číst více
Jak pomůže IFS Cloud vám a vašemu podnikání?

Jak pomůže IFS Cloud vám a vašemu podnikání?

23. 5. 2022

IFS Cloud vám umožňuje využít vysokou úroveň zkušeností a odborností v oboru, kterou u jiných produktů prostě nenajdete. Zde jsou některé z nejdůležitějších funkcí a schopností ve verzi 21R2 a to, co…

Číst více