16. 5. 2022
2 min.
Michaela Králová

Tým CDC Data se představuje/10. díl – Marek Smékal

Tým CDC Data se představuje/10. díl – Marek Smékal

Další rozhovor nám poskytl člen našeho projektového týmu, Marek Smékal. Jak dlouho u nás Marek pracuje, čemu se věnuje, co ho na jeho práci baví, nebo např. čemu se věnuje ve volném čase, to vše se dočtete v jeho odpovědích.

Marku, jak ses dostal k práci v CDC Data a jak dlouho jsi členem týmu?

V CDC budu tento rok již 9 let. Ve Fujitsu – předchozím zaměstnání – jsem již spolupracoval na projektech s CDC, jako s největším servisním partnerem. V CDC tenkrát sháněli na pražskou pobočku obchodníka, který by mohl také vést zobchodované projekty, tak jsme se domluvili a byl jsem přijat.  

Na jaké pracovní pozici pracuješ nyní a čemu se věnuješ?

Nyní pracuji jako Senior Project Manager, tvořím zároveň nabídky, kalkulace, připravuji části smluv a vedu větší projekty. Při mé práci spolupracuji na jedné straně se zákazníky, snažím se vystupovat jako jejich partner, naslouchám jejich potřebám a pomáhám je i formulovat, pokud nemají úplně jasnou představu 😊 Na straně druhé spolupracuji s naším technickým oddělením na návrzích jednotlivých řešení a následné realizaci. Důležité pro mě je, abychom udržovali spolehlivost, kterou za CDC deklarujeme, a aby nabízená řešení byla oboustranně výhodná.

Co obnáší tvůj běžný pracovní den, čemu věnuješ nevíce času?

Můj pracovní den se skládá hlavně z trojstranné komunikace se zákazníky, naším technickým oddělením a dodavateli. Jezdím za zákazníky, připravuji kalkulace, poptávky, nabídky a řešení, doplňuji údaje do různých informačních systémů. Řeším také dílčí problémy, které během projektů vzniknou. Zároveň se také snažím udržovat rozhled v aktuálních technologiích, které se neustále mění.

Na jakých projektech obvykle pracuješ?

Obvykle pracuji na projektech, které se týkají zejména IT služeb. Dále na infrastrukturních projektech, které se týkají datových sítí, bezpečnosti a různých řešení pro datová centra, například vysoké dostupnosti dat s nízkými časy obnovy.

Pracuješ teď na nějakém zajímavém projektu?

Nyní máme několik projektů kamerové a čtecí technologie v prostředí automotive, které se vymykají běžným IT projektům. Řešíme zde automatizované fotografování produktů a snímání čárových a QR kódů, programování celého procesu, ukládání dat a komunikace mezi německou a českou stranou.

Setkáváš se při své práci s nějakými specialitami?

Baví mě nové technologie a zajímám se také o optiku, pro projekt čtecí technologie jsem např. pomáhal s výběrem vhodné techniky pro fotografování výrobků a QR kódů.

Stávají se Ti při práci i nějaké trapasy ?

Ano, třeba nedávno jsem přijel za zákazníkem do Hannoveru a v hotelu se mě ptala recepční „Haben Sie zwei G“ ? Já jsem odpověděl „Ich habe fünf G“. A pak mi slečna vysvětlila, že se ptala na počet očkování… Následně jsem logo 2G viděl všude na dveřích restaurací.

Co tě na tvé práci baví?

Nejvíce mě na mé práci baví, když můžeme pomoci zákazníkovi tím, že zrealizujeme řešení jeho problému, které je nějakým způsobem překvapivé a má navíc nějakou další přidanou hodnotu.

Svěříš se i se soukromou částí svého života? Čemu se např. věnuješ ve volném čase, jak rád relaxuješ?

Mým koníčkem je fotografování a také cestování, rád objevuji nová místa, města i kultury, např. v Asii. Občas mě na relax do přírody vytáhne i mé kolo. Kdysi jsem také jezdil za hudbou na Loveparade, teď se ale o aktuální rozhled v hudebním světě starají mé dvě pubertální děti.

Mohlo by vás zajímat

Minimalizace prostojů s IFS Cloud ve výrobním závodě

Minimalizace prostojů s IFS Cloud ve výrobním závodě

17. 10. 2022

Výrobci jsou nuceni být stále efektivnější a zároveň se honit za klesajícími ziskovými maržemi.  To je patrné ze shrnutí „Výhled výroby“, které zdůrazňuje, že být efektivní…

Číst více
Tým CDC Data se představuje/3.díl – Michael Vojtek

Tým CDC Data se představuje/3.díl – Michael Vojtek

11. 10. 2021

Středisko dokumentových služeb a tiskáren má v CDC již řadu let na starost Ing. Michael Vojtek. Co se v jeho středisku dennodenně odehrává, jaké má vzpomínky na své…

Číst více
Aktuální výzvy v oblasti digitální bezpečnosti Aktuální výzvy kyberbezpečnosti

Aktuální výzvy v oblasti digitální bezpečnosti

11. 12. 2023

Firmy v oblasti digitální bezpečnosti se dnes potýkají s řadou výzev, které odrážejí nejen dynamiku kybernetických hrozeb, ale také neustálý pokrok v technologiích a IT infrastruktuře. Tyto výzvy vyžadují…

Číst více
Novým generálním ředitelem CDC Data byl jmenován Pavel Smoleň. Luboš Strapina se stal členem představenstva firmy

Novým generálním ředitelem CDC Data byl jmenován Pavel Smoleň. Luboš Strapina se stal členem představenstva firmy

17. 1. 2022

Brno, 17. leden 2022 – Společnost CDC Data, poskytovatel komplexních ICT služeb, oznamuje významné personální změny: Novým generálním ředitelem společnosti se od 6. ledna 2022 stal Pavel…

Číst více