16. 5. 2022
2 min.
Michaela Králová

Tým CDC Data se představuje/10. díl – Marek Smékal

Tým CDC Data se představuje/10. díl – Marek Smékal

Další rozhovor nám poskytl člen našeho projektového týmu, Marek Smékal. Jak dlouho u nás Marek pracuje, čemu se věnuje, co ho na jeho práci baví, nebo např. čemu se věnuje ve volném čase, to vše se dočtete v jeho odpovědích.

Marku, jak ses dostal k práci v CDC Data a jak dlouho jsi členem týmu?

V CDC budu tento rok již 9 let. Ve Fujitsu – předchozím zaměstnání – jsem již spolupracoval na projektech s CDC, jako s největším servisním partnerem. V CDC tenkrát sháněli na pražskou pobočku obchodníka, který by mohl také vést zobchodované projekty, tak jsme se domluvili a byl jsem přijat.  

Na jaké pracovní pozici pracuješ nyní a čemu se věnuješ?

Nyní pracuji jako Senior Project Manager, tvořím zároveň nabídky, kalkulace, připravuji části smluv a vedu větší projekty. Při mé práci spolupracuji na jedné straně se zákazníky, snažím se vystupovat jako jejich partner, naslouchám jejich potřebám a pomáhám je i formulovat, pokud nemají úplně jasnou představu 😊 Na straně druhé spolupracuji s naším technickým oddělením na návrzích jednotlivých řešení a následné realizaci. Důležité pro mě je, abychom udržovali spolehlivost, kterou za CDC deklarujeme, a aby nabízená řešení byla oboustranně výhodná.

Co obnáší tvůj běžný pracovní den, čemu věnuješ nevíce času?

Můj pracovní den se skládá hlavně z trojstranné komunikace se zákazníky, naším technickým oddělením a dodavateli. Jezdím za zákazníky, připravuji kalkulace, poptávky, nabídky a řešení, doplňuji údaje do různých informačních systémů. Řeším také dílčí problémy, které během projektů vzniknou. Zároveň se také snažím udržovat rozhled v aktuálních technologiích, které se neustále mění.

Na jakých projektech obvykle pracuješ?

Obvykle pracuji na projektech, které se týkají zejména IT služeb. Dále na infrastrukturních projektech, které se týkají datových sítí, bezpečnosti a různých řešení pro datová centra, například vysoké dostupnosti dat s nízkými časy obnovy.

Pracuješ teď na nějakém zajímavém projektu?

Nyní máme několik projektů kamerové a čtecí technologie v prostředí automotive, které se vymykají běžným IT projektům. Řešíme zde automatizované fotografování produktů a snímání čárových a QR kódů, programování celého procesu, ukládání dat a komunikace mezi německou a českou stranou.

Setkáváš se při své práci s nějakými specialitami?

Baví mě nové technologie a zajímám se také o optiku, pro projekt čtecí technologie jsem např. pomáhal s výběrem vhodné techniky pro fotografování výrobků a QR kódů.

Stávají se Ti při práci i nějaké trapasy ?

Ano, třeba nedávno jsem přijel za zákazníkem do Hannoveru a v hotelu se mě ptala recepční „Haben Sie zwei G“ ? Já jsem odpověděl „Ich habe fünf G“. A pak mi slečna vysvětlila, že se ptala na počet očkování… Následně jsem logo 2G viděl všude na dveřích restaurací.

Co tě na tvé práci baví?

Nejvíce mě na mé práci baví, když můžeme pomoci zákazníkovi tím, že zrealizujeme řešení jeho problému, které je nějakým způsobem překvapivé a má navíc nějakou další přidanou hodnotu.

Svěříš se i se soukromou částí svého života? Čemu se např. věnuješ ve volném čase, jak rád relaxuješ?

Mým koníčkem je fotografování a také cestování, rád objevuji nová místa, města i kultury, např. v Asii. Občas mě na relax do přírody vytáhne i mé kolo. Kdysi jsem také jezdil za hudbou na Loveparade, teď se ale o aktuální rozhled v hudebním světě starají mé dvě pubertální děti.

Mohlo by vás zajímat

Nový intranet v CDC Data

Nový intranet v CDC Data

30. 8. 2021

Na jaře roku 2021 jsme v CDC Data zavedli nový multiplatformní nástroj Intrexx od německé společnosti United Planet GmbH, který nabízí vytváření aplikací, firemních extranetů a intranetů.…

Číst více
Bonatrans nasadil systém pro správu dokumentů M-Files

Bonatrans nasadil systém pro správu dokumentů M-Files

12. 5. 2021

Společnost Bonatrans Group, která je největším evropským výrobcem železničních dvojkolí, nasadila nový systém pro správu dokumentů. Nově využívá řešení M-Files, které pomáhá firmě zvládnout rostoucí…

Číst více
CDC Data a ALTEC fúzují, vzniká tak silný hráč na trhu informačních technologií

CDC Data a ALTEC fúzují, vzniká tak silný hráč na trhu informačních technologií

16. 10. 2019

Tisková zpráva, Brno, 16. října 2019 – Společnost CDC Data, přední český dodavatel technologických řešení v oblasti ICT systémů, se spojí se společností ALTEC. Fúze zvýší efektivitu a stabilitu poskytovaných služeb…

Číst více
Uspěli jsme v recertifikačním auditu pro ISO 9001

Uspěli jsme v recertifikačním auditu pro ISO 9001

28. 6. 2021

V CDC velmi dbáme na kvalitu poskytovaných služeb, proto jsme obnovili certifikaci pro ISO 9001:2015. Tato norma udává standardizovaný systém managementu kvality a patří mezi nejznámější a nejuznávanější…

Číst více