16. 5. 2022
2 min.
Michaela Králová

Tým CDC Data se představuje/10. díl – Marek Smékal

Tým CDC Data se představuje/10. díl – Marek Smékal

Další rozhovor nám poskytl člen našeho projektového týmu, Marek Smékal. Jak dlouho u nás Marek pracuje, čemu se věnuje, co ho na jeho práci baví, nebo např. čemu se věnuje ve volném čase, to vše se dočtete v jeho odpovědích.

Marku, jak ses dostal k práci v CDC Data a jak dlouho jsi členem týmu?

V CDC budu tento rok již 9 let. Ve Fujitsu – předchozím zaměstnání – jsem již spolupracoval na projektech s CDC, jako s největším servisním partnerem. V CDC tenkrát sháněli na pražskou pobočku obchodníka, který by mohl také vést zobchodované projekty, tak jsme se domluvili a byl jsem přijat.  

Na jaké pracovní pozici pracuješ nyní a čemu se věnuješ?

Nyní pracuji jako Senior Project Manager, tvořím zároveň nabídky, kalkulace, připravuji části smluv a vedu větší projekty. Při mé práci spolupracuji na jedné straně se zákazníky, snažím se vystupovat jako jejich partner, naslouchám jejich potřebám a pomáhám je i formulovat, pokud nemají úplně jasnou představu 😊 Na straně druhé spolupracuji s naším technickým oddělením na návrzích jednotlivých řešení a následné realizaci. Důležité pro mě je, abychom udržovali spolehlivost, kterou za CDC deklarujeme, a aby nabízená řešení byla oboustranně výhodná.

Co obnáší tvůj běžný pracovní den, čemu věnuješ nevíce času?

Můj pracovní den se skládá hlavně z trojstranné komunikace se zákazníky, naším technickým oddělením a dodavateli. Jezdím za zákazníky, připravuji kalkulace, poptávky, nabídky a řešení, doplňuji údaje do různých informačních systémů. Řeším také dílčí problémy, které během projektů vzniknou. Zároveň se také snažím udržovat rozhled v aktuálních technologiích, které se neustále mění.

Na jakých projektech obvykle pracuješ?

Obvykle pracuji na projektech, které se týkají zejména IT služeb. Dále na infrastrukturních projektech, které se týkají datových sítí, bezpečnosti a různých řešení pro datová centra, například vysoké dostupnosti dat s nízkými časy obnovy.

Pracuješ teď na nějakém zajímavém projektu?

Nyní máme několik projektů kamerové a čtecí technologie v prostředí automotive, které se vymykají běžným IT projektům. Řešíme zde automatizované fotografování produktů a snímání čárových a QR kódů, programování celého procesu, ukládání dat a komunikace mezi německou a českou stranou.

Setkáváš se při své práci s nějakými specialitami?

Baví mě nové technologie a zajímám se také o optiku, pro projekt čtecí technologie jsem např. pomáhal s výběrem vhodné techniky pro fotografování výrobků a QR kódů.

Stávají se Ti při práci i nějaké trapasy ?

Ano, třeba nedávno jsem přijel za zákazníkem do Hannoveru a v hotelu se mě ptala recepční „Haben Sie zwei G“ ? Já jsem odpověděl „Ich habe fünf G“. A pak mi slečna vysvětlila, že se ptala na počet očkování… Následně jsem logo 2G viděl všude na dveřích restaurací.

Co tě na tvé práci baví?

Nejvíce mě na mé práci baví, když můžeme pomoci zákazníkovi tím, že zrealizujeme řešení jeho problému, které je nějakým způsobem překvapivé a má navíc nějakou další přidanou hodnotu.

Svěříš se i se soukromou částí svého života? Čemu se např. věnuješ ve volném čase, jak rád relaxuješ?

Mým koníčkem je fotografování a také cestování, rád objevuji nová místa, města i kultury, např. v Asii. Občas mě na relax do přírody vytáhne i mé kolo. Kdysi jsem také jezdil za hudbou na Loveparade, teď se ale o aktuální rozhled v hudebním světě starají mé dvě pubertální děti.

Mohlo by vás zajímat

Kdo nám věří/2.část SOPO s.r.o.

Kdo nám věří/2.část SOPO s.r.o.

13. 12. 2021

Pokračujeme v našem seriálu zákaznických referencí a představujeme vám společnost SOPO, která je naším zákazníkem od roku 2013. Díky systému IFS se podařilo snížit náklady i pojistné zásoby.…

Číst více
Výhody tiskových služeb pro firmy Levný tisk bez starostí

Výhody tiskových služeb pro firmy

30. 10. 2023

Ve světě moderního byznysu se firmy neustále snaží hledat způsoby, jak zlepšit svou efektivitu a snížit náklady. Světem sice vládne digitalizace, ale bez klasického tisku se…

Číst více
Jak na správné zabezpečení domu?

Jak na správné zabezpečení domu?

19. 9. 2022

Proč byste si měli zabezpečit váš dům nebo byt? Zabezpečení vašeho domova je opravdu důležité. Bez řádného zabezpečení domova riskujete veškerý svůj majetek, ale také…

Číst více
Aston Martin Cognizant F1™ Team očekává od IFS efektivitu a vítězství v závodech

Aston Martin Cognizant F1™ Team očekává od IFS efektivitu a vítězství v závodech

5. 9. 2022

V rychle se rozvíjejícím prostředí a pod velkým tlakem soutěže Formule 1™, jsou přesnost, rychlost a organizace to klíčové. Team Aston Martin Cognizant F1™ s více než 500…

Číst více

Manuál - nový servisní systém Od 1. května přecházíme na nový servisní systém - pokyny a manuál jak tento systém ovládat naleznete zde.

ZJISTIT VÍCE