Slepé uličky software aneb čemu věnovat pozornost při výběru správného dodavatele

Je důležité, aby byl váš podnikový software schopen splnit vaše požadavky v oblastech jako je udržitelnost, shromažďování a vykazování dat, transparentnost procesů a další. Ne každý software je však vytvořen stejně a můžete se spolehnout, že vám většina poskytovatelů řekne pouze to, co chcete slyšet. Výběr podnikové aplikace není celoživotní závazek, ale je to závazek, který bude trvat 10 let nebo i déle.

Vaše podnikání se neustále mění. Neustále pracujete s portfoliem, přidáváte či odebíráte řady služeb nebo produktů, někdy prostřednictvím akvizic nebo odprodejů. Vaši zákazníci vyžadují nové a náročné úrovně flexibility nebo integrace se svými operacemi. Z těchto důvodů je třeba výběru nového software a dodavatele věnovat pozornost a nepodcenit žádný z důležitých aspektů.

Je možné, že automatizujete procesy a transakce s vlastními partnery v dodavatelském řetězci prostřednictvím internetu věcí (IoT) pro bezproblémový obchod. Regulační orgány, zúčastněné strany i vaši zákazníci na vás tlačí, abyste sledovali stále více dat o svých operacích velmi specifickými způsoby. Vaše schopnost rychle přepracovat procesy, otevřít provoz externím obchodním partnerům a zautomatizovat zákaznickou činnost, se stává spíše konkurenční výhodou než příjemným řešením.

Pokud by podniky mohly před několika lety tyto problémy řešit pomocí převratných technologií, jako je umělá inteligence (AI), IoT a virtuální/rozšířená realita (VR/AR), určitě by to udělaly. Nyní, když můžeme tyto technologie začlenit do našich podnikových procesů, se technologie stává ústředním bodem podnikání, protože zákazníci jsou méně trpěliví se zpožděním a s procesními mezerami v průmyslových procesech.

Získejte zdarma publikaci IFS, kde jsou představena tři klíčová témata, kterým je třeba věnovat pozornost při výběru nového dodavatele podnikového softwaru.

Všechny články

S čím vám můžeme pomoci?

Dejte nám vědět, co máte na srdci. Obratem vám odpovíme a společně vyřešíme váš problém.