23. 8. 2021
< 1 min.
Jiří Prokeš

Slepé uličky software aneb čemu věnovat pozornost při výběru správného dodavatele

Slepé uličky software aneb čemu věnovat pozornost při výběru správného dodavatele

Je důležité, aby byl váš podnikový software schopen splnit vaše požadavky v oblastech jako je udržitelnost, shromažďování a vykazování dat, transparentnost procesů a další. Ne každý software je však vytvořen stejně a můžete se spolehnout, že vám většina poskytovatelů řekne pouze to, co chcete slyšet. Výběr podnikové aplikace není celoživotní závazek, ale je to závazek, který bude trvat 10 let nebo i déle.

Vaše podnikání se neustále mění. Neustále pracujete s portfoliem, přidáváte či odebíráte řady služeb nebo produktů, někdy prostřednictvím akvizic nebo odprodejů. Vaši zákazníci vyžadují nové a náročné úrovně flexibility nebo integrace se svými operacemi. Z těchto důvodů je třeba výběru nového software a dodavatele věnovat pozornost a nepodcenit žádný z důležitých aspektů.

Je možné, že automatizujete procesy a transakce s vlastními partnery v dodavatelském řetězci prostřednictvím internetu věcí (IoT) pro bezproblémový obchod. Regulační orgány, zúčastněné strany i vaši zákazníci na vás tlačí, abyste sledovali stále více dat o svých operacích velmi specifickými způsoby. Vaše schopnost rychle přepracovat procesy, otevřít provoz externím obchodním partnerům a zautomatizovat zákaznickou činnost, se stává spíše konkurenční výhodou než příjemným řešením.

Pokud by podniky mohly před několika lety tyto problémy řešit pomocí převratných technologií, jako je umělá inteligence (AI), IoT a virtuální/rozšířená realita (VR/AR), určitě by to udělaly. Nyní, když můžeme tyto technologie začlenit do našich podnikových procesů, se technologie stává ústředním bodem podnikání, protože zákazníci jsou méně trpěliví se zpožděním a s procesními mezerami v průmyslových procesech.

Získejte zdarma publikaci IFS, kde jsou představena tři klíčová témata, kterým je třeba věnovat pozornost při výběru nového dodavatele podnikového softwaru.

Mohlo by vás zajímat

Nenechte se vypnout

Nenechte se vypnout

31. 10. 2022

Určitě jste zaznamenali, že kybernetická bezpečnost je pro podniky na celém světě stále větším problémem a články na toto téma se na vás valí ze všech…

Číst více
Kdo nám věří/6.část GZ Digital Media

Kdo nám věří/6.část GZ Digital Media

2. 5. 2022

Šestá část našeho seriálu referencí je věnována společnosti GZ Digital Media a systému IFS, který úspěšně používají již od roku 2003. Přečtěte si, jak díky IFS…

Číst více
Digitalizace: Vstupenka vašeho podniku do budoucnosti Snazší digitalizace díky důmyslnému DMS

Digitalizace: Vstupenka vašeho podniku do budoucnosti

21. 11. 2023

V současném, rychle se vyvíjejícím světě je digitalizace nejen módním pojmem, ale zásadním krokem pro každý podnik směřující k úspěchu. Digitalizace znamená přeměnu tradičních procesů, metod a nástrojů…

Číst více
Pět bezpečnostních postupů a doporučení pro práci se zaměstnanci na home-office

Pět bezpečnostních postupů a doporučení pro práci se zaměstnanci na home-office

6. 5. 2021

S ohledem na nárůst kybernetických hrozeb a s rostoucími obavami IT oddělení ve firmách skrze bezpečné postupy práce se zaměstnanci na home-office, je dobré zvážit některé osvědčené…

Číst více

Manuál - nový servisní systém Od 1. května přecházíme na nový servisní systém - pokyny a manuál jak tento systém ovládat naleznete zde.

ZJISTIT VÍCE