10. 7. 2023
3 min.
Michaela Králová

Chytrá kancelář

Chytrá kancelář

Chytrá kancelář přináší mnoho výhod a inovativních možností, které optimalizují pracovní prostředí a zároveň zvyšují pohodlí a komfort zaměstnanců. Vytváří tedy příjemné a moderní podnikové prostředí, čímž zlepšuje efektivitu a produktivitu práce. S chytrou technologií navíc ušetříte energii za vytápění či klimatizaci.

Smart office díky Loxone

Technologie Loxone nabízí široké možnosti automatizace nejen pro vytvoření atraktivního pracovního prostředí, ale také pro tepelný komfort, rekuperaci, stínění, či zabezpečení. To vše s individuálním nastavením podle požadavků zákazníka.

Automatická péče o vnitřní klima

Loxone umožňuje propojit několik technologií do jediného celku, který automaticky reguluje většinu funkcí v kanceláři. Řídicí server např. rozpozná aktuální podmínky v místnosti, kterými jsou počet osob, světelný jas, teplota či kvalita vzduchu a na základě těchto informací přizpůsobí činnost osvětlení, vytápění, klimatizace, rekuperace či stínící techniky. Stará se tak o ideální vnitřní klima, které zajištuje maximální pohodlí zaměstnanců a pozitivně přispívá k jejich produktivitě.

Stínění od Loxone dokáže reagovat na aktuální polohu slunce, množství slunečního záření i hodnotu vnitřní a vnější teploty. V zimě např. využije slunce k vytápění a v létě naopak prostory zastíní a oddálí použití klimatizace. Poskytne tak vždy příjemnou teplotu za každých okolností a významně sníží náklady na vytápění a klimatizaci.

Velmi důležité je i větrání, zejména jeho správné načasování. Pro tyto účely slouží detektor kvality vzduchu, který obsahuje senzory CO2 a dle naměřeného množství a ostatních podmínek načasuje větrání na tu nejideálnější dobu.

Audio systém

Kromě správného vnitřního klima je u práce důležitá i dobrá kulisa, např. ta hudební. Chytrá kancelář nabízí audio řešení pro nezapomenutelný hudební zážitek s množstvím užitečných funkcí. Hudba např. začne hrát automaticky když někdo vstoupí do místnosti a pokud všichni odejdou, zase se vypne. Vybrat si můžete libovolný hudební zdroj včetně vašich oblíbených hudebních výběrů a ovládání je jednoduché, např. z mobilní aplikace.

Bezpečný přístup a poplašný systém

Loxone počítá i se zajištěním vstupu zaměstnanců do budovy v podobě NFC přívěsku na klíče. Jedná se o kompaktní a cenově dostupnou alternativu ke klasickému klíči.

Zabezpečení celé budovy je maličkost. Alarm lze aktivovat jednoduchým poklepáním na odchodové tlačítko, jakmile server zaznamená, že budovu již opustily všechny osoby, spustí automaticky hlídací senzory. Deaktivaci alarmu provede první příchozí zaměstnanec svým autorizovaných vstupem. Pokud dojde k narušení střeženého prostoru, spustí se hlasitý alarm, rozblikají se světla, vytáhne se stínící technika a kompetentním osobám odejde upozornění na mobilní zařízení.

Individuální řešení na míru

Na Loxone je velmi ceněná otevřenost a univerzálnost, proto lze vytvářet libovolné kombinace a programovat specifické funkce na míru každého zákazníka. Vymyslet jde takřka cokoliv, např. monitoring spotřeby vody, personalizovaný platební systém či automatický zavlažovací systém a mnoho dalšího. Navíc máte nad vším kompletní přehled.

Chtěli byste vašim zaměstnancům dopřát příjemné pracovní prostředí a komfort, aby měli ideální prostředí pro svoji práci a zároveň ušetřit za energie i váš čas? Pak nás kontaktujte, rádi s vámi probereme možnosti, jak toho dosáhnout.

Mohlo by vás zajímat

Pět bezpečnostních postupů a doporučení pro práci se zaměstnanci na home-office

Pět bezpečnostních postupů a doporučení pro práci se zaměstnanci na home-office

6. 5. 2021

S ohledem na nárůst kybernetických hrozeb a s rostoucími obavami IT oddělení ve firmách skrze bezpečné postupy práce se zaměstnanci na home-office, je dobré zvážit některé osvědčené…

Číst více
Jak na správné zabezpečení domu?

Jak na správné zabezpečení domu?

19. 9. 2022

Proč byste si měli zabezpečit váš dům nebo byt? Zabezpečení vašeho domova je opravdu důležité. Bez řádného zabezpečení domova riskujete veškerý svůj majetek, ale také…

Číst více
Kdo nám věří/14. část SOPO

Kdo nám věří/14. část SOPO

31. 7. 2023

V dalším díle našich referencí nahlédneme do společnosti SOPO, která vám může být povědomá, neboť je naším dlouholetým zákazníkem v oblasti ERP systému IFS. Tato reference…

Číst více
Klíčové faktory pro úspěšné Disaster recovery

Klíčové faktory pro úspěšné Disaster recovery

2. 10. 2023

Firemní data jsou neocenitelným majetkem každé společnosti, protože slouží jako základ pro strategické rozhodování, umožňují lepší porozumění zákazníkům a personalizaci služeb, jsou klíčové pro inovace a zároveň…

Číst více