CDC Data

CDC Monitoring vám nabízí zkvalitnění správy Vašeho IT pomocí dohledu nad stavem Vašich prostředků, kdy se snažíme predikovat možné výpadky systémů a včasným zásahem předcházet nepříjemným následkům případně definovat příčinu selhání.

Co umí služba monitorovat?

  • Windows servery obecně
  • MS Exchange
  • Linux servery pomocí SNMP
  • Aktivní prvky
  • Tiskárny
  • UPS
  • Aplikace
  • Služby
Monitoring!

Základní vlastnosti

Komplexní dohled

Zabezpečuje monitoring všech důležitých součástí IT infrastruktury - aplikací, služeb, operačních systémů a síťových prvků.

Automatické řešení problémů

V případě zjištění problémů lze situaci řešit automatickým restartem aplikací, služeb, serverů a zařízení.

Plánování trendů a kapacity

Napomáhá při plánování změn nebo výměn nevýkonných zařízení, tak aby nedocházelo k nepříjemným překvapením.

Delegace upozornění

Zprávy jsou předávány správným zaměstnancům pomocí emailu nebo SMS. Oznámení více uživatelům s možností eskalace upozornění zabezpečí doručení upozornění správnému člověku.

Přehlednost

Umožňuje centrální pohled na všechny firemní prostředky IT.

Reporty

Poskytuje záznamy o výpadcích, oznámení a odezvy pro pozdější analýzy.

Monitorovací sonda CDC

Sonda s podporou SMS pro monitorovaní malých a středních IT infrastruktur může fungovat jako jednoduchá aplikační web based sonda, případně může být součástí rozsáhlé distribuční monitorovací sítě nebo může fungovat pouze jako SMS brána pro různé webové nebo databázové aplikace. Toto zařízení lze provozovat ve variantě s vlastním hardwarem, nebo variantě určené pro virtualizační platformy (Vmware, Hyper-V).

V případě použití typizovaného hardwaru je sonda instalována na HW Alix APU nebo Alix APU2. Tyto platformy jsou určené k 7/24 provozu, software systému je provozován na USB, CF nebo SSD flash kartě. Součástí hardwarové platformy je instalován v PCI-E portu je 3G/HSDPA+ modem Ericsson nebo Sierra, pro komunikaci paralelně připojených SIM karet a sada antén pro kvalitnější signál používaného operátora. Připojení do sítě je zabezpečeno jedním 1Gbit RJ45 portem, v případě vyšších nároků nebo celkové redundance, můžou být porty až 3. Napájení 12V, instalace HW sondy je možná i v provedení do DIN lišty.

Varianta pro virtualizace VMware a Hyper-V je dodávána jako virtuální appliance pro jednoduchou instalaci a konfiguraci. V této verzi se 3G modem používá jako USB zařízení s interní SIM kartou, pro připojení do virtuálního stroje. Virtuální appliance je jednoduchá, modulární a lze použít různé konfigurační možnosti - RAM, HDD, CPU a podobně. Tato varianta se ale nehodí k monitorování business critical aplikací, jelikož je závislá na samotném hardwaru (VMware, Hyper-V).

Software dodávaných modelů může fungovat v režimu samostatné monitorovací sondy, která má vlastní GUI. Po přihlášení je možné přidávat různé zařízení, které chcete monitorovat (aktivní prvky, modemy, tiskárny, servery, HW, UPS a podobně...) Systém automaticky vyhodnocuje chyby a kontaktuje správce prostřednictvím mailu nebo SMS o výpadku nebo nedostupnosti dané služby či zařízení. V modelech, které využívají PCI-E karty Ericsson nebo Sierra lze nastavit redundanci telefonního operátora a instalovat dvě SIM karty. Model upozorňování administrátora lze libovolně nastavovat a konfigurovat dle požadavků. SMS se můžou rozesílat na víc kontaktů nebo předvolených skupin. HW modely mohou fungovat i jako oddělené SMS brány bez podpory monitorovacích služeb infrastruktury pro propojení s aplikacemi třetích stran (SMS ověřování, dvoufázové ověřování do různých zabezpečených datových skladů jako třeba MS Sharepoint, databáze - SQL, MYSQL, nebo externích informačních systémů IFS, SAP a podobně).

Centreon 2016!

Další variantou využití je distribuční režim, kde se sonda chová jako část distribuční sítě, a hlavní monitorovací systém je instalován v jiných sítích, rozsazích nebo topologiích. Tento model je ideální k monitorování rozlehlých infrastruktur. Centrální monitoring připojí všechny dostupné sondy, které mu posílají aktuální informace o dané infrastruktuře, ve které je sonda instalována. SMS nebo mailové upozornění posílá centrální monitoring server, čili není potřeba do všech distribučních sond instalovat 3G/HSPDA+ modemy pro účely SMS upozorňování. V případě, že daná pobočka je jak fyzicky, tak síťové absolutně oddělená, je samozřejmě možné využít 3G/HSPDA+ modem pro odesílaní informací centrálnímu monitoringu. Jedná se o efektivní způsob monitorování všech firemních poboček, bez závislosti na stávajících WAN přípojkách nebo zabezpečených tunelech.

Dodávané modely:

HW modely APU1/2 (monitorování maximálně 100 zařízení)

CDCHWAPE3G - HW sonda (mSATA HDD, PCI-E modem, deska, 3x1Gbit port)
CDCHWAPS3G - HW sonda (mSATA HDD, PCI-E modem, deska, 3x1Gbit port)

Virtuální zařízení (monitorování od 100 a víc zařízení)

CDCVVU - SW appliance pro systémy VMware a Hyper-V

Co je u nás nového?

Společně se společností Fujitsu jsme se zúčastnili Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Fujitsu je technologickým partnerem této akce. více

Zpravodaj města Mikulov

Dnes o nás vyšel článek v Mikulovském zpravodaji.     více

Všechny novinky

Napište nám

Odeslat zprávu