5. 7. 2021
2 min.
Michaela Králová

ZAT a.s. má novou automatickou linku, která bude řízena pomocí IFS Applications

ZAT a.s. má novou automatickou linku, která bude řízena pomocí IFS Applications

Náš dlouholetý zákazník, společnost ZAT sídlící v Příbrami s pobočkami v Plzni, v Benešově, na Slovensku a na Kubě, je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s více než padesátiletou historií. Orientuje se na vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent a mimo jiné i na výrobu zdravotnických přístrojů. Je vyšším certifikovaným dodavatelem např. v oblasti jaderné energetiky, plynárenství, povrchové těžby, dopravy  atd.

V ZAT  se podařilo uvést do provozu novou automatickou linku SMT3 za 32 milionů korun,  která ve své třídě patří ke špičkovým zařízením. V rámci výrobního zázemí zajišťuje osazování součástek určených pro povrchovou montáž (SMD) na desky plošných spojů. Umožní nejenom zvládnout nárůst výkonu při osazení desek plošných spojů, potažmo realizaci nasmlouvaných zakázek. Automatickými procesními kontrolami přispěje i ke zvýšení tak už špičkové kvality výroby vyráběné průmyslové elektroniky.

Nová výrobní linka je vybavena 3D automatickými optickými kontrolami tisku pájecí pasty (SPI), což je klíčový moment pro kvalitní výsledek osazovacího procesu. Dále disponuje 3D automatickou optickou inspekcí (AOI). Při těchto kontrolách je automaticky sledována např. správnost osazení součástek, jejich polarita, značení a zároveň i pájení. Kontroly se týkají všeho, co je opticky vyhodnotitelné. 

Výsledky optických kontrol jsou archivovány na datovém úložišti. Po doladění všech detailů bude nová výrobní linka plně spolupracovat s firemním ERP, tedy IFS Applications jak pro zajištění datových vstupů, tak pro sběr dat. Zároveň bude umožňovat i traceabilitu použitých součástek.

ZAT je uživatelem IFS App. od roku 2005, od této doby byly provedeny dva upgrady systému. IFS aktivně využívá na 400 zaměstnanců nejen v oblasti výroby, ale jsou jím spravovány také agendy finance, distribuce, údržba, prodej a marketing, řízení jakosti, správa dokumentů,  HR atd.

Mohlo by vás zajímat

PF 2023

PF 2023

20. 12. 2022

Přejeme Vám krásné Vánoce a nový rok naplněný zdravím, radostí a pracovními i osobními úspěchy. Děkujeme Vám za dosavadní důvěru a těšíme se na další spolupráci.

Číst více
Transformace krizového managementu

Transformace krizového managementu

13. 9. 2021

Krizoví manažeři čelí v současných dobách díky probíhající pandemii své největší výzvě. Zvětšují se regulační tlaky, komplikují se procesy související se správou vzdálených pracovníků a zároveň rostou…

Číst více
Práce z domu může být efektivní a plnohodnotná díky M-Files

Práce z domu může být efektivní a plnohodnotná díky M-Files

17. 6. 2020

Vzhledem k současné koronavirové pandemii pracuje spousta lidí z domova, tedy formou homeoffice a každý se s tím vypořádává, jak může. Efektivita jejich práce záleží zejména na dostupnosti firemních informací…

Číst více
Pro modernizaci ERP systému IFS si společnost ZAT zvolila CDC Data, svého dlouhodobého IT partnera Upgrade ERP systému IFS

Pro modernizaci ERP systému IFS si společnost ZAT zvolila CDC Data, svého dlouhodobého IT partnera

16. 10. 2023

Společnost ZAT, světový dodavatel automatizace průmyslových procesů, se rozhodla vstoupit do další fáze podnikového rozvoje prostřednictvím modernizace svého ERP systému IFS. Společnost se rozhodla investovat…

Číst více