5. 7. 2021
2 min.
Michaela Králová

ZAT a.s. má novou automatickou linku, která bude řízena pomocí IFS Applications

ZAT a.s. má novou automatickou linku, která bude řízena pomocí IFS Applications

Náš dlouholetý zákazník, společnost ZAT sídlící v Příbrami s pobočkami v Plzni, v Benešově, na Slovensku a na Kubě, je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s více než padesátiletou historií. Orientuje se na vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent a mimo jiné i na výrobu zdravotnických přístrojů. Je vyšším certifikovaným dodavatelem např. v oblasti jaderné energetiky, plynárenství, povrchové těžby, dopravy  atd.

V ZAT  se podařilo uvést do provozu novou automatickou linku SMT3 za 32 milionů korun,  která ve své třídě patří ke špičkovým zařízením. V rámci výrobního zázemí zajišťuje osazování součástek určených pro povrchovou montáž (SMD) na desky plošných spojů. Umožní nejenom zvládnout nárůst výkonu při osazení desek plošných spojů, potažmo realizaci nasmlouvaných zakázek. Automatickými procesními kontrolami přispěje i ke zvýšení tak už špičkové kvality výroby vyráběné průmyslové elektroniky.

Nová výrobní linka je vybavena 3D automatickými optickými kontrolami tisku pájecí pasty (SPI), což je klíčový moment pro kvalitní výsledek osazovacího procesu. Dále disponuje 3D automatickou optickou inspekcí (AOI). Při těchto kontrolách je automaticky sledována např. správnost osazení součástek, jejich polarita, značení a zároveň i pájení. Kontroly se týkají všeho, co je opticky vyhodnotitelné. 

Výsledky optických kontrol jsou archivovány na datovém úložišti. Po doladění všech detailů bude nová výrobní linka plně spolupracovat s firemním ERP, tedy IFS Applications jak pro zajištění datových vstupů, tak pro sběr dat. Zároveň bude umožňovat i traceabilitu použitých součástek.

ZAT je uživatelem IFS App. od roku 2005, od této doby byly provedeny dva upgrady systému. IFS aktivně využívá na 400 zaměstnanců nejen v oblasti výroby, ale jsou jím spravovány také agendy finance, distribuce, údržba, prodej a marketing, řízení jakosti, správa dokumentů,  HR atd.

Mohlo by vás zajímat

Reference NVH Czech Reference NVH Czech Dobranov

Reference NVH Czech

6. 5. 2024

CDC Data se díky svému řešení podílí na výrobě stropních dílců pro automobily značek Volkswagen a Audi ve výrobním závodě NVH Czech v severočeském Dobranově. O společnosti…

Číst více
Přínosy IFS Cloud pro energetiku, veřejné služby a zdroje IFS Cloud - správná volba pro náročná odvětví

Přínosy IFS Cloud pro energetiku, veřejné služby a zdroje

6. 11. 2023

Obor energetiky, veřejných služeb a zdrojů je složité a rychle se vyvíjející odvětví, které vyžaduje specializovaná řešení. Dobrou zprávou je, že společnost IFS může vaší organizaci pomoci…

Číst více
ESG report s IFS ESG report s IFS

ESG report s IFS

18. 3. 2024

Vstupte s námi do světa, kde každé rozhodnutí formuje budoucnost. ESG formuje cestu k udržitelnému a odpovědnému podnikání. Otevřeme společně dveře do této esenciální oblasti, kde se setkávají…

Číst více
IT kontinuita jako klíčový pilíř stability vašeho podnikání IT kontinuita

IT kontinuita jako klíčový pilíř stability vašeho podnikání

22. 4. 2024

Moderní podnikání je v dnešní době zcela závislé na informačních technologiích, jenž hrají klíčovou roli v každém kroku podnikových procesů. Zajištění IT kontinuity je proto v současné době…

Číst více

Manuál - nový servisní systém Od 1. května přecházíme na nový servisní systém - pokyny a manuál jak tento systém ovládat naleznete zde.

ZJISTIT VÍCE