19. 4. 2022
3 min.
Michaela Králová

Tým CDC Data se představuje/9. díl – Josef Bočkay

Tým CDC Data se představuje/9. díl – Josef Bočkay

Jedním z členů našeho obchodního týmu je Josef Bočkay, který nám odpověděl na několik všetečných dotazů, abychom vám ho mohli blíže představit. Přečtěte si, čemu se Pepa věnuje, jaké má zkušenosti, co ho na jeho práci baví více a co méně a navíc třeba i to, jak tráví volný čas.

Pepo, od kdy pracuješ v CDC Data a jak ses k této práci dostal?

Pracoval jsem v předchozím zaměstnání na pozici IT, a CDC DATA mi při potížích jako jediná společnost pomohla v neděli. V pondělí jsem dostal pracovní nabídku posílit obchodní tým a v něm jsem od r. 2014 dodnes.

Jaká je tvoje pracovní pozice a náplň práce?

Pracuji na pozici Account manager. Přináším nové obchodní příležitosti a získávám nové zákazníky. Zjišťuji klíčové potřeby našich zákazníků a nabízím jim možné řešení.

Co je v mé pracovní náplni nejdůležitější? Udržovat vztah se zákazníky. Není to vždy jednoduché, ale odměnou je, když se obchodní vztah přemění na přátelský. Byl jsem přijat na pozici obchodníka a nyní jsem na pozici Account manager.

Ale aby mohl být obchod úspěšný, neobejde se bez pomoci kolegů. To je základ – mít kvalitní tým.

Takže asi neplatí, že by tvůj pracovní den měl pokaždé stejný či podobný scénář?

Neplatí, a to je právě to, co mne na této práci baví. Díky tomu, že se setkávám s různými lidmi s různými problémy, je tato práce velmi různorodá.

Stěžejní je pro tebe tedy komunikace se zákazníky, baví tě práce s lidmi, nebo je to někdy náročné?

Někdy je tahle část náročná, ale baví mě nejvíc. Je hodně o budování a prohlubování vztahů se zákazníkem. I když řešíme někdy složitá technická témata, tak se snažím o pochopení, mluvit pro ně srozumitelným jazykem.

Pamatuji si na prezentaci, kde si jeden z účastníků neustále stěžoval. A na konci řekl: „To byla perfektní prezentace, tohle potřebujeme!” Takové „stěžování“ proto vůbec neberu negativně. Naopak, je to o naslouchání, zjistit potřeby zákazníka, aniž by je dokázal popsat.

Je něco, co tě na tvé práci nebaví?

Nebaví mě politikaření a nemám rád nekonečné schůzování, raději řeším konkrétní věci, které mají jasné výsledky, neefektivita mně vysloveně pije krev. Vždy se snažím vymyslet, jak věci udělat jednoduše, rychle ale hlavně efektivně.

Myslíš si, že se obchodnímu řemeslu může člověk naučit, nebo že se s jistými vlohami musí prostě narodit?

Naučit se člověk může všechno, ale určitě musí v sobě mít špetku obchodního talentu a umět naslouchat zákazníkům a najít společnou řeč.

Vzpomeneš si na nějakou specialitu, kterou po tobě zákazník požadoval nebo zapeklitý požadavek, který se podařilo úspěšně vyřešit?

Specialitu? Pro naše zákazníky řešíme vlastně skoro pořád specialitu. Většinou zákazníkovi navrhneme řešení ještě lepší, než očekával.

Zažil jsi někdy v práci nějakou vtipnou situaci, historku, kterou bys čtenáře pobavil?

Ano, ale většina z nich není veřejně publikovatelných. 😊 Možná jednu mám …….. ne nemám i tato je nepublikovatelná. Prostě jsme občas jako malí kluci. Jednou jsme byli na školení, kdy jsme večer dostali privátní wellness. Všichni jsme byli natěšení na relax a odpočinek, při odchodu ze sauny jsme si nikdo nevzpomněli, že jsou skříňky uvnitř a vyšli jsme ven a už nebylo cesty zpět. Po hotelu jsme jen v prostěradlech, někteří i bez (místo fíkového listu použili rohožku od vstupu do wellness) pobíhali po hotelu a hledali recepci. Kde nás nakonec vysvobodili, protože jsme asi některým návštěvníkům způsobili trauma 😀

Musíš mít neustále přehled o novinkách v IT, daří se ti jít s dobou? 

Samozřejmě, to patří k moji práci, sledovat nové trendy, učit se novému. Zatím se mi daří jít s dobou a neusnout na vavřínech. Pravidelně se účastním různých seminářů, workshopů a přednášek, díky kterým získávám nové znalosti a certifikace, které nám pomáhají zkvalitňovat naši práci.

Prozradíš čtenářům něco ze svého soukromí? Např. jak relaxuješ? Čemu se věnuješ, když nepracuješ?

Když nepracuji, trávím čas s rodinou, to je pro mne nejlepší relax. Zálib a koníčků mám více, a nejlepší na nich je, že se mi spojují s mojí prací. Sbírám modely aut, a nyní už můžu říct, že je sbíráme spolu se synem, kterého sběratelství baví stejně. Když potřebuji opravdu vypnout, tak modelaříme, stavíme spolu modely z papíru, plastikové modely nebo kovové různých měřítek. Když se potřebuji, jak se říká „vyblbnout“, postavím se za mixážní pult a do ruky vezmu mikrofon a jsem v takovém tom svém světě. Rád pořádám různé akce, koncerty, a když tam může být moje rodina a přátelé, je to zase jeden z výborných relaxů.

Mojí srdcovou vášní jsou americká auta, jízda plná adrenalinu, a cokoliv má vůni vysokooktanového benzínu a pod kapotou V8. Umím rychle pít, jíst, mluvit a večer i rychle upadnout do spánku. Ale vím, kdy zpomalit, protože jsou situace, kdy je rychlost na škodu. Baví mne i sport, mám rád hokej, který hraje můj syn, a rád s ním trávím čas na tréninku nebo zápase. Abych jen neseděl za počítačem, tak hraji florbal za místní sportovní klub.

Mohlo by vás zajímat

Webináře – Chytrá správa dokumentů

Webináře – Chytrá správa dokumentů

7. 2. 2022

Chcete mít přehled o všech detailech vašeho podnikání? Mít kontrolu nad svými digitálními dokumenty a díky efektivní práci s nimi ušetřit čas i peníze? Získejte okamžitý přístup k důležitým údajům…

Číst více
CDC DATA nabízí firmám digitalizaci jako Gold Channel Partner společnosti IFS a otevírá první pobočku na Slovensku

CDC DATA nabízí firmám digitalizaci jako Gold Channel Partner společnosti IFS a otevírá první pobočku na Slovensku

28. 5. 2021

Brno, 19. května 2021 – Společnost CDC DATA, která na českém a slovenském trhu nabízí široké portfolio produktů a služeb z oblasti informačních a komunikačních technologií, síťové infrastruktury a kyberbezpečnosti, se…

Číst více
Co přináší NIS2 – nová směrnice o kyberbezpečnosti Co přinese NIS2 a jak se na ni připravit

Co přináší NIS2 – nová směrnice o kyberbezpečnosti

29. 1. 2024

V roce 2016 Evropská unie schválila směrnici o bezpečnosti sítí a informací, známou jako NIS. Tato směrnice, oficiálně označená jako Směrnice Evropského parlamentu z roku 2016, měla za…

Číst více
Reference NVH Czech Reference NVH Czech Dobranov

Reference NVH Czech

6. 5. 2024

CDC Data se díky svému řešení podílí na výrobě stropních dílců pro automobily značek Volkswagen a Audi ve výrobním závodě NVH Czech v severočeském Dobranově. O společnosti…

Číst více

Manuál - nový servisní systém Od 1. května přecházíme na nový servisní systém - pokyny a manuál jak tento systém ovládat naleznete zde.

ZJISTIT VÍCE