Manuál - nový servisní systém Od 1. května přecházíme na nový servisní systém - pokyny a manuál jak tento systém ovládat naleznete zde.
ZJISTIT VÍCEKrizoví manažeři čelí v současných dobách díky probíhající pandemii své největší výzvě. Zvětšují se regulační tlaky, komplikují se procesy související se správou vzdálených pracovníků a zároveň rostou objemy dat, které nebyly dosud patrné. Ve všech odvětvích je radikální transformace nutná k řešení rostoucích vnitřních a vnějších výzev. Je potřeba kreativních řešení, která nabízejí agilitu, posilují růst a ziskovost a zároveň umožňují komplexní přístup k řešení rizikových situací.
K řešení všech výzev potřebují krizoví manažeři jasné informace, kvalitní data a především 360 stupňový pohled. Kromě toho hledají analytiku a poznatky z dat na podporu rozhodovacích procesů.
Identifikace obvykle zahrnuje:
- výčet zdrojů rizik pro podnikání
- definici konkrétních rizik a problémů
- identifikaci a vytvoření rámce pracovního rizika
- analýzu a popis jednotlivých kroků rizikového řízení
- identifikaci reakce na hrozby a příležitosti
- identitu a vytvoření toku procesů či informací
- vytvoření dokumentace rizik a problémů
- získání plné a nepřetržité podpory od vrcholového managementu společnosti
Není neobvyklé, že identifikace představuje řadu dalších výzev, zejména kvůli množství informací dostupných v celé organizaci. V mnoha případech jsou kritické informace umístěny v neintegrovaných úložištích. Starší systémy, soubory na místních sdílených discích a nechráněné „stínové“ systémy, jako jsou tabulky nebo databáze.
Digitální transformace umožňuje, aby správa krizového řízení byla chytřejší, agilnější a strategičtější
Polovina všech organizací nebyla připravena na pandemii COVID-19 s aktualizovanými plány krizového řízení. Mnoho organizací uznává, že pandemie nebo podobná událost s rizikem globální krize nebyla na seznamu potenciálních hrozeb. Mnozí uznali, že data byla umístěna ve více zdrojích a bylo nutné je ručně stáhnout, což mělo neblahé následky.
Prvním krokem při transformaci rizikové funkce je určit, kde se zlepšit. Kde lze najít vylepšení. Jaké mezery v současných kritických procesech se objevily během pandemické krize? Pandemie poskytla odborníkům na rizika kritický a skutečný pohled na to, jak si současné procesy vedly v kritických situacích.
Cesta vpřed
Rozvíjející se digitální technologie poskytují obrovské výhody a podporu manažerům. Od integrace přes rozhraní API (Application Programming Interface), až po komplexní využití strukturovaných i nestrukturovaných metadat, což umožňuje inteligentnímu vyhledávání extrahovat plnou hodnotu z uchovávaných dat.
Rozvoj 360 stupňového pohledu na rizika, jejich vzájemný vztah a potenciální dopad na organizaci je zásadní pro budování odolnosti. Konsolidace do plně prohledávatelného prostředí, umožňující krizovým manažerům a dalším zúčastněným stranám bezpečně analyzovat data, sdílet informace a spolupracovat na obchodní expozici.
Použití vhodných nástrojů
Frekvence a závažnost rušivých rizikových událostí nepochybně stoupá. Rizikové týmy musí mít schopnost plánovat, spouštět scénáře a efektivně reagovat na budoucí události, bezpečně a s vědomím, že data, která používají nebo poskytují, jsou co nejvíce faktická a téměř v reálném čase.
Využívání systému M-Files k bezpečnému sdílení dat nabízí vynikající přístup a zajištění toho, že jsou správné informace dostupné ve správný čas. Mají výhodu umožnění interní i externí spolupráce, spolu s aktualizacemi informací, výměnou v reálném čase a sdílením znalostí.
Digitální transformace řízení rizik vylepšuje tradiční obchodní model a transformuje jej do sladěného, kolaborativního a propojeného digitálního prostředí. Přijetím správných procesů, postupů a použitím nejvhodnějších nástrojů se schopnost sebevědomého vedení organizace krizí výrazně mění ve prospěch odborníka na rizika.
zdroj: https://resources.m-files.com/blog/risk-management-transformation