CDC Data

Společnost EPCOS s.r.o. Šumperk je významný výrobce feritových jader a keramických pozistorů. Společně s dalšími divizemi zabývajícími se výrobou kondenzátorů, foliových kondenzátorů, keramických součástek, indukčností, součástek s povrchovou akustickou vlnou tvoří součást nadnárodní společnosti TDK-EPC. Jednotlivé divize této společnosti jsou rozmístěny na kontinentech Evropa, Asie a Amerika. V rámci České republiky společnost zaměstnává v několika lokalitách přibližně 1000 zaměstnanců. Celosvětově patří EPCOS s.r.o. do koncernu TDK který zaměstnává více než 46.000 zaměstnanců.

Popis výchozí situace

EPCOS s.r.o. vyrábí elektronické součástky a komponenty, které se nacházejí téměř ve všech elektrických a elektronických zařízeních kolem nás. Mají zásadní význam pro zajištění spolehlivého napájení, zpracování elektrických signálů a chrání obvody před selháním a poruchou.

Ke své výrobní činnosti potřebuje bezchybně fungující IT infrastrukturu, která splňuje vysoké požadavky koncernu na bezpečnost a dostupnost. Před nasazením serverové virtualizační platformy zajišťovalo požadavky na serverovou část infrastruktury 32 fyzických serverů a tři disková pole. Všechny komponenty byly proti možné poruše vybaveny redundantními prvky a jejich podpora byla zajištěna servisní smlouvou.

Návrh řešení

Při návrhu řešení byli brány v potaz všechny požadavky na zajištění bezpečnosti provozu a maximální dostupnosti systémů s ohledem na efektivnější využití infrastruktury. Na základě před-implementačního měření výkonnosti jednotlivých serverů bylo vyhodnoceno, že běžný provoz i další možný rozvoj zajistí celkem 6 dvouprocesorových serverů s dostatečnou kapacitou paměti. Z důvodu požadavku na zajištění vysoké dostupnosti byly servery umístněny ve dvou datových centrech. Celková konfigurace serverů byla navržena tak, aby v případě havárie zajistila nutný provoz sítě, vždy pouze jedno datové centrum. Ke kompletnímu ukládání dat byla vybrána dvě disková pole se vzájemnou replikací, která hrají klíčovou roli v tomto úspěšném řešení. Zajišťují jak dostatečnou kapacitu a spolehlivý výkon, tak možnosti konfigurace replikací mezi dvěma datovými centry. Díky tomu můžeme využívat zdroje z obou datových center. V případě výpadku, vše během okamžiku provozovat pouze z jednoho datového centra. Platformou pro virtualizaci se stali produkty společnosti VMware včetně Site recovery manageru. Celé řešení bylo následně doplněno o redundantní síťovou infrastrukturu a zálohování.

Blokové schema Site recovery manageru

schema

Řešení ve společnosti EPCOS

schema

Použitý HW

  • 6x server Fujitsu Primergy RX300 S6
  • 2x diskové pole Fujitsu Eternus DX90 včetně replikačních modulů
  • SAN switche Brocade 300
  • síťová infrastruktura Enterasys

Vyjádření zákazníka

Po nasazení virtualizace serverové infrastruktury jsme dosáhli vyšší dostupnost systémů, společně s významným zpřehledněním IT infrastruktury a vyšší bezpečnost řešení. Pomocí nových technologií nyní dokážeme lépe využít kapacity hardware a nižší spotřebou elektrické energie šetříme životní prostředí a náklady za energie. Díky Site recovery manageru dnes máme přehledné Disaster recovery plány odpovídající požadavkům nadnárodního koncernu.

Se spoluprací s CDC Data a průběhem realizace projektu jsem velmi spokojen. Již od přípravné fáze vše postupovalo dle dohodnutého harmonogramu a výsledkem byla konsolidace systémů, dosažení vyšší dostupnosti a optimalizované celkové náklady. Mezi největší přednost společnosti CDC Data spatřuji vysokou odbornou úroveň, která se projevila během návrhu, realizace i následné správy celého řešení.

Napište nám

Odeslat zprávu

Co je u nás nového?

Společně se společností Fujitsu jsme se zúčastnili Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Fujitsu je technologickým partnerem této akce. více

Zpravodaj města Mikulov

Dnes o nás vyšel článek v Mikulovském zpravodaji.     více

Všechny novinky