CDC Data

Jako virtualizace se v prostředí počítačů označují postupy a techniky, které umožňují k dostupným zdrojům přistupovat jiným způsobem, než jakým fyzicky existují. Zjednodušeně řečeno to znamená, že pro zřízení nových funkcí pro vaše zákazníky nebo zaměstnance už dnes nemusíte nutně pořizovat nový hardware. A co víc, ve vaší stávající IT infrastruktuře nám virtualizace dokáže otevřít cesty k úsporám. Ušetřit se dá na energiích, které vaše IT spotřebuje, na nákladech na údržbu i na pořizovacích nákladech inovativních řešení.

Co všechno umíme virtualizovat?

Virtualizace se týká prakticky všech částí vaší ICT infrastruktry. Dokážeme vás zbavit několika serverů, jejichž práci zastane jeden jediný - a to bez ztráty výkonu. Umíme jít i opačnou cestou a spojit několik fyzických zařízení do jediného, mimořádně výkonného celku. Virtualizovat lze i desktopová řešení a získat tak plnohodnotné pracovní prostředí pro uživatele s nižšími náklady . Virtualizace se nevyhýbá ani vaší síťové infrastruktuře a aktivním prvkům.

Virtuální server

Doba, kdy jste potřebovali zvláštní server pro každou oblast ICT řešení je již naštěstí nenávratně pryč. Nad serverem umíme postavit virtuální vrstvu a provozovat na něm více operačních systémů a aplikací.

Virtuální desktop

VDI ulehčuje správu, bezpečnost a flexibilitu posouvá na novou úroveň a přináší tak nový rozměr ve využívání desktopových operačních systémů.

Virtuální síťová infrastruktura

Díky virtualizaci vaší ICT infrastruktury se nemusíte starat o to, kde jsou vaše zařízení fyzicky umístěna. Virtualizace vám umožní sestavit vaši infrasturu s minimálními náklady přesně tak, jak potřebujete.

Výhody virtualizace

Nižší náklady na správu ICT

Veškerá správa se přesune na jedno jediné místo. Díky dobře definovaným politikám pro aplikace i uživatele snížíme počet nutných zásahů i jejich náročnost. A vy ušetříte.

Výkon a škálovatelnost

Špičkový výkon a škálovatelnost reálných podnikových aplikací budou přesně takové, jaké by měly. Virtualizace nám umožní vše změřit a realizovat nezávisle na hardware.

Zlepšení operační flexibility

Potřebujete vašim zákazníkům či uživatelům nabídnout nové funkce a aplikace? Ve virtuální infrastruktuře nebudou zásahy dramatické.

Enterprise funkcionalita

Podnikové funkce pro správu virtualizace, včetně live migrace, vysoké dostupnosti, vyrovnávání zátěže, úspory energie aj.

Co je u nás nového?

Společně se společností Fujitsu jsme se zúčastnili Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Fujitsu je technologickým partnerem této akce. více

Zpravodaj města Mikulov

Dnes o nás vyšel článek v Mikulovském zpravodaji.     více

Všechny novinky

Napište nám

Odeslat zprávu