CDC Data

S nárůstem objemu dat se stává problematika jejich ukládání a snadného managementu k tomu využívaných zařízení jedním z nejdůležitějších IT témat každé organizace. Z tohoto důvodu nabízíme našim zákazníkům širokou škálu řešení pro uložení dat a usnadnění managementu diskových prostor. Pro uspokojení nejrůznějších požadavků nabízíme disková pole renomovaných výrobců, systémy virtualizace diskových prostor a řešení zajišťující bezvýpadkovou funkčnost instalovaných řešení.

Klíčové přínosy řešení

  1. Optimalizace nákladů na uložení dat výběrem správné kategorie řešení jak z hlediska kapacitního, tak z hlediska výkonnostního.
  2. Zajištění dostatečného diskového výkonu pro jednotlivé aplikace v souladu s jejich konkrétními požadavky.
  3. Zvýšení celkové dostupnosti uložených dat prostřednictvím implementace principů zrcadlení nebo storage clusteru.
  4. Zvýšení míry zabezpečení dat prostřednictvím implementace nových technologií.

Disková pole a sítě Storage Area Network (SAN) se v dnešní době stávají běžnou součástí IT infrastruktury i v menších organizacích. Jednodiskové pole, přestože je zabezpečené pomocí technologie RAID, však neustále znamená potenciální hrozbu ztráty dat. Z tohoto důvodu se mnohdy implementují dvě disková pole vzájemně zrcadlená nebo řešení nazývané storage cluster představující nejvyšší možnou míru zabezpečení primárních dat organizace.

Již při návrhu řešení pro uložení dat se proto snažíme identifikovat potenciální hrozby a obavy ze ztráty dat a navrhovat řešení datových úložišť takovým způsobem, aby výsledné řešení optimálně pokrývalo požadavky na jeho robustnost a spolehlivost.

Samozřejmostí je také analýza a návrh optimální výkonnostní kategorie implementovaného řešení opět s ohledem na provozované aplikace a systémy. Pro transakčně nejnáročnější aplikace využíváme zařízení pracující na bázi flash a RAM pamětí – SSD disky nebo NAND Flash datová úložiště – jejichž vývoj v posledních letech a neustálé snižování ceny umožnilo nasazení i v menších organizacích a provozech.

Stěžejní produkty

NetApp

Společnost NetApp, Inc. (dříve Network Appliance, Inc.) byla založena v roce 1992 v USA. Od svého vzniku se soustředí na vývoj a výrobu datových úložišť a v této oblasti patří jednoznačně ke světové špičce.

Více informací

Fujitsu

Ucelená řada diskových úložišť ETERNUS DX je založena na jedinečném konzistentním návrhu systému. Díky tomu zahrnuje jak úložiště na základní úrovni, tak špičková úložiště pro datová centra.